הדברת טרמיטים

 
 
 
למי מאיתנו אין משהו שעשוי מעץ בבית? הרהיטים שלנו, הארונות, הדלתות ואפילו המטבח, כולם עשויים מעץ. טרמיטים הם זן נפוץ של מזיקים בארצנו, אותם ניתן למצוא בבתים ובחפצים רבים. הטרמיטים הם סוג מסוכן של מזיקים שבהם יש לטפל באופן דחוף ומיידי. ניתן לבצע הדברת טרמיטים בשתי שיטות: בשיטה הכימית שעושה שימוש בכימיקלים שהורגים את הטרמיטים, או בשיטה אורגנית ביולוגית בהתאמה אישית לתנאי השטח.

 

מהם טרמיטים?

 
 
 
טרמיטים הם חרקים קטנים בגודל של נמלה עד תיקן, שניזונים מתאית העץ. זה לא משנה אם העץ חי או מת, מדובר למעשה בקליפת העץ הנשארת גם לאחר שהעץ מאבד את לחותו, גם במקרים כמו שעם או סיבית. חרקים אלו מסוכנים ביותר ומהווים איום מיידי לכל רהיט או חפץ שבו הם נתקלים. אחד מסימני הזיהוי הגדולים המעידים על נוכחות טרמיטים בביתכם היא ערימות של שבבי עץ הנראים כנסורת בסמוך לקירות הבית שלכם, לרהיטים או לחפצים העשויים מעץ או מכילים אותו.
 
 
 
הדברת טרמיטים מקצועית
 
 
 
 

אם נדבקתם – חשוב לטפל תיכף ומיד

 
הבעיה הגדולה ביותר עם הטרמיטים היא הרס מוחלט. לא מדובר במחלות, הידבקות, נשיכות או עקיצות, הטרמיטים ניזונים אך ורק מדבר אחד – תאית העץ ולא מהבשר או העור שלכם או כל דבר אחר שעלול לסכן אתכם או את דיירי הבית האחרים. עם זאת, טרמיטים מגיעים בקבוצות גדולות ומביאים איתם טרמיטים נוספים שרק מחכים להתלבש על המנה הבאה שלהם. חבורות של טרמיטים שנמצאות אצלכם בבית לא יסתפקו ברהיט או חפץ אחד, הם יקפצו מרהיט לרהיט, וכל עוד אלה עשויים מעץ, החגיגה נמשכת. אם אתם מבחינים בסימנים המעידים על נוכחות טרמיטים בביתכם, בדקו זאת מיד, אין למה לחכות – עליכם לבצע הדברת טרמיטים באופן מיידי ובהול אם אתם לא רוצים לאבד את כל הרהיטים שלכם.

<< גרים בחיפה? אנחנו מבצעים הדברה בחיפה>>
 

כיצד מטפלים במושבות של טרמיטים?

 
ישנן שתי שיטות מרכזיות לטיפול בטרמיטים – השיטה הביולוגית והשיטה הכימית. השיטה הנוספת והבטוחה ביותר לטיפול בטרמיטים היא השמדה מיידית של כל מה שנגוע בטרמיטים. אם התיישבו בספה שלכם החרקים המזיקים הללו, אין ברירה אלא להיפטר מהספה באופן מיידי ובהול. גם אם נפטרתם מהרהיטים או מהחפצים המכילים טרמיטים, אין זה אומר שכולם נעלמו מהבית, ועדיין יש לבצע הדברת טרמיטים ללא דיחוי.
 
 
מדבירים טרמיטים
 

הדברת טרמיטים בצורה ביולוגית

 
השיטה הביולוגית מתאימה יותר לשטחים פתוחים ועושה שימוש באויבים הטבעיים של הטרמיטים. האויב הגדול ביותר של הטרמיטים הוא דוב נמלים, שאותו ניתן לייבא במקרים של טרמיטים בשדות פתוחים. אך עם זאת, מדובר בשיטה יקרה ומסובכת מאוד, שמתאימה למקרים ספציפיים בלבד. בנוסף, ניתן לפזר חיידקים מיוחדים המזיקים לטרמיטים ולהם בלבד, עם זאת, יש לבצע בדיקה מקיפה של תנאי השיטה לפני ביצוע הדברת טרמיטים בשיטה ביולוגית.
 

הדברת טרמיטים בצורה כימית

 
הדברת טרמיטים באמצעות רעלים היא השיטה הנפוצה ביותר הידועה בימינו. בדיוק כמו שנבצע הדברת מזיקים אחרים כגון תיקנים, נמלים או מעופפים בביתנו, כך נוכל לבצע הדברת מזיקים כללית אחת לתקופה שתמנע את הגעתם של הטרמיטים אל ביתנו. המניעה היא הפתרון הטוב ביותר, ולכן כדאי לבצע אחת לתקופה הדברה למטרות מניעה של טרמיטים ומזיקים אחרים ברחבי הבית.

אם מצאתם טרמיטים ברהיטים או בציוד שלכם, כדאי לבצע הדברה מיידית בשיטה הכימית שתוודא שלא נשארו מזיקים טורדניים אצלכם בבית ושאין סיכון נוסף לתכולת הבית שלכם. אם יימצא אפילו טרמיט אחד, קחו בחשבון שיש סיכון שמושבות של טרמיטים יתנחלו בעקבותיו אצלכם בבית מבלי שתספיקו לשים לב.

חברת דויטש ובניו נחשבים כבר שנים כגוף הדברה מוביל המתמחה בהדברת טרמיטים ומזיקים אחרים. צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לעזור גם לכם! :)


 
הדברת טרמיטים