הדברת נדלים

 
 
נדלים הם בעלי חיים אשר משתייכים למשפחת פרוקי הרגליים. הם נעים במהירות וניזונים מחרקים. חלק מהזנים המשתייכים למשפחה זו הם ארסיים, אך רובם אינם מסוכנים לבני אדם. מבנה גופם המיוחד גורם להם להיות קלי משקל ולנוע במהירות, אך יחד עם זאת, להתייבש מהר, לכן נוכחותם אינה נפוצה בבתי מגורים. הדברת נדלים נדרשת כאשר כן פלש גורם לא רצוי זה לבית או כשנוכחותו בחצר היא תדירה ומפריעה לאורח החיים התקין של בעליה.

להדברת נדלים חייגו עכשיו:
073-7575947
 

ראיתי נדל – מה לעשות?

 
לנדל מראה שממנו לא ניתן להתעלם והוא מיד מעלה תחושות סלידה קשות. בשילוב העובדה שהוא יכול להיות ארסי ועקיצותיו עלולות לגרום להתנפחויות ולמצבי אלרגיה אחרים אצל מבוגרים ובעיקר אצל ילדים, הרי שיש לטפל במפגע זה ובהקדם. הדברת נדלים כוללת לא רק שימוש בחומרים שונים אשר ימנעו את ההתרבות של הנדל בסביבת המגורים, אלא אף את הרחקתו מראש. ברשתות השיווק ניתן למצוא מגוון רחב של חומרים לביצוע הדברה עצמית כנגד חרקים ברחבי הבית והגינה, אך בכל הקשור לנדלים, אין חומר כזה בנמצא ולכן יש לפנות לחברת הדברה בהתאם. על חברה כזו לפעול לפי היתר מיוחד כך שהחומרים אכן יהיו רעילים עבור הנדלים, אך בטיחותיים לבני אדם, קל וחומר כאשר יש בבית ילדים ואפילו חיות מחמד. כאשר מוצאים נדלים בבית או בחצר, גם אם הורגים אותם, יש לשמור אותם בצד כך שהמדביר יזהה את סוג הנדל, יבדוק אם הוא ארסי, היכן זן זה נוהג להסתתר וכדומה.

 
הדברת פרעושים
 

מתי עדיף לבצע הדברת נדלים?

 
נדלים הם יצורים שאוהבים לחות. העור שלהם מאבד מים רבים לטובת הסביבה כך שתנאי אקלים יבשים מדי פוגעים בהם. מסיבה זו בקיץ יבלו הנדלים את רוב שעות היום והלילה כשהם מחופרים באדמה וימעיטו ביציאה משם. בחורף הנדלים משגשגים הרבה יותר, נוטים לעזוב את הקנים שלהם לתקופות זמן ארוכות יותר וקצב התרבותם גבוה. מסיבה זו כדאי לבצע הדברת נדלים דווקא בעונת החורף, אך גם בעונת הקיץ, אם הבחנתם בריכוז גבוה מדי שלהם בבית או בגינה.