הדברת פשפש המיטה

 
 
 

מה עושים נגד פשפש המיטה?

 
הדברת פשפשי מיטה בצורה מקצועית יכולה להתבסס על מספר מפגשים ולכן גם להבטיח אפקטיביות גבוהה. הדברה בצורה מקצועית יכולה לעזור להיפטר מהם לצמיתות. אבל עוד קודם, חשוב לזהות את פשפשי המיטה ולהבין את הסכנות שכרוכות בעקיצה שלו.

הדבר החשוב ביותר הוא לפנות לחברת הדברה מקצועית ולא להתפשר על מחיר זול ומפתה.
 
 
 

איך נראה פשפש המיטה?

 
פשפש המיטה הוא חרק קטן שהאורך שלו נע סביב 5-6 מ"מ. בגלל שקשה מאוד לזהות את החרק הזה בעין, מה שעושים זה להתמקד בסימנים שאותם הוא משאיר:

א. ביצי פשפש המיטה – גם הגודל של ביצי פשפש המיטה קטן, אבל הן לפחות מגיעות בקבוצות. בזכות זה, אפשר לזהות יחד מקבצים של ביצי פשפש המיטה שנראים כמו גרגירי אורז לא מבושלים ובעיקר מתחת למזרון או לצידו.

ב. צורת החרק – במקרים נדירים שבהם מצליחים לראות בעין בלתי מזוינת את פשפש המיטה, צריך לבדוק מה הצורה שלו כדי להבחין בין חרקים כאלה לבין מקקים. באופן עקרוני, הצורה של פשפש המיטה היא אובאלית ארוכה, בצבעים חום-אדמדם ובגודל כמו זרע של תפוח. מנגד, הצורה עלולה להיות נפוחה או שטוחה בהתאם לכמות הדם שפשפשי המיטה צרכו לאחרונה.

ג. סימנים על המיטה – יש גם שורה ארוכה של סימנים שאחריהם כדאי לעקוב על מנת לזהות את הנוכחות של פשפשי המיטה בחדר. בין היתר, כדאי לשים לב לעקיצות על הגוף, לתחושה של חוסר נוחות במהלך השינה בלילה, לסימנים על הידיים והכתפיים, לחרקים בקצוות המזרון, לכתמי דם על המזרון או לקקי של פשפש המיטה בפינות של המצעים.
 
 
 

מאיפה פשפש המיטה מגיע?

 
פשפש המיטה עובר דרך חפצים, בגדים ומזוודות. אם נמצאים במקום שבו יש את פשפשי המיטה ולא נוקטים באמצעי הזהירות הנדרשים, סביר להניח שהם ימשיכו יחד איתנו גם אל הבית ואל חדר השינה הפרטי. פשפשי המיטה נפוצים גם בבתים פרטיים אבל גם במבנים תעשייתיים כמו בתי מלון ובתי הארחה, הנוכחות שלהם בחיים של כולנו גבוהה מכפי שנהוג לחשוב.
 
 

איך מזהים עקיצות של פשפשי המיטה?

 
עקיצות של פשפשי המיטה אפשר לזהות לפי תחושת צריבה. במקרים מסוימים, עלולה להופיע בליטה באזור העקיצה עם מרכז בהיר – או בליטה אדומה מגרדת עם מרכז כהה כאשר האזור סביב המרכז בהיר יותר. לשם השוואה, סימנים אחרים לעקיצות של פשפשי המיטה הם מספר בליטות קטנות בקו ישר או זיג-זג ובליטה אדומה שקופה שמוקפת פריחה.
 
 

מה הסכנות אם לא מדבירים את פשפש המיטה?

 
הדברת מזיקים מסוג פשפשי מיטה מתבצעת על מנת למנוע את הסכנות הנפוצות ואת תופעות הלוואי. אם מזמינים חברה מקצועית כמו דויטש הדברה, אפשר ליהנות מהיתרונות של הדברת פשפשי מיטה כדי למנוע רגישות, חוסר נוחות, פגיעה באיכות השינה ובאיכות החיים, ירידה בערך הנכס ועוד.
 
 

האם פשפשי המיטה יכולים להתפשט לחדרים אחרים?

 
פשפשי המיטה יכולים מהר ובקלות גם לעבור בין חדרים שונים של הבית. הטעות הנפוצה גורסת שאם רואים את פשפשי המיטה בחדר מסוים אז צריך להתמקד רק בו, בעוד בפועל השיטוט שלהם מאוד אינטנסיבי – בעיקר בעת חיפוש אחר מקורות מזון חדשים.
 
 

איך מבצעים הדברת פשפשי מיטה?

 
הדברה שמתבצעת על ידי חברה מקצועית ולא על ידי חובבנים תכלול כמה שלבים.
  • בשלב הראשון, מבצעים ניטור וזיהוי של פשפש המיטה.
  • בשלב השני, שואבים את המזיקים כדי למנוע תקיפה של חדרים נוספים.
  • בשלב השלישי, מדבירים את פשפש המיטה באמצעות קיטור.
  • בשלב הרביעי, מוודאים את ההשלמה של התהליך.
 
 

האם ניתן להדביר לבד או לקרוא למדביר מקצועי?

 
הטעות הנפוצה היא לנסות להתמודד בצורה עצמאית עם פשפש המיטה. אפשר כמובן לבצע פעולות חירום מסוימות כמו למשל החלפת וחיטוי מצעים שעליהם בוודאות יש את פשפש המיטה, אך אין תחליף להדברה מקצועית. למעשה, ככל שמקדימים יותר להזמין את ההדברה המקצועית – כך חוסכים בהוצאות ובעוגמת נפש במהלך התמודדות עם החרק הזה.
 
 
סובלים מפשפשי מיטה בבית? צרו קשר עם המומחים של דויטש הדברה >> לבית נקי מגירודים ופשפשים! :)
073-7575947