טרמיטים בבית: זיהוי ודרכי טיפול

 
הטרמיטים שהגיעו לביתכם יהיו הרבה יותר קטלניים ממה שנראה לכם. כדאי מאוד שתזהו אותם כמה שיותר מהר בלי להתמהמה כי כל יום שעובר הפגיעות שהם מביאים עמם יכולות להיות קשות עוד יותר. איך נראים טרמיטים? כיצד אפשר לטפל בהם? המשיכו לקרוא ותקבלו את כל התשובות.
 
איך נראים טרמיטים
 
 

האם טרמיטים מסוכנים?

 
הטרמיטים אינם מסוכנים לבני אדם אך הם מסוכנים מאוד לרכוש. הטרמיטים יכולים ליצור בלבול רב ולא מעט אנשים בטוחים שמדובר בנמלים גדולות. אמנם יש דמיון בין נמלה לטרמיט אך על ידי הבחנה מדויקת וקרובה יותר אפשר לראות בבירור שיש לטרמיטים בטן עבה ורחבה יותר. הטרמיטים אמנם חיים לרוב בתוך האדמה אך הם ניזונים מהעץ והם מפרקים אותו על ידי כרסומים ונשיכות וכך הם יכולים ליצור פגיעה מאסיבית לריהוט ולבית.
 

איך מזהים טרמיטים בבית?

 
זיהוי הטרמיטים מתחלק לשני חלקים, זיהוי הטרמיט מבחינה ויזואלית וזיהוי הטרמיטים לפי הסימנים שהם משאירים אחריהם.
  • הטרמיטים חופרים תעלות קטנות ודרכן הם מגיעים לכל נקודה שהם רוצים. לכן כאשר רואים תעלות מוזרות שיכולות להגיע אפילו אל תוך הבית, כמו למשל מתחת לכיור או עד לרהיטים מעץ מלא, אתם צריכים לחשוד שמדובר בטרמיטים.
  • סימני כרסומים על רהיטים שונים.
 

איך מטפלים בטרמיטים?

 
הטיפול בטרמיטים אינו פשוט ולכן מומלץ להזמין מדביר המתמחה בהדברת טרמיטים. קשה למצוא את מושבות הטרמיטים כיוון שהקן שלהם נמצא בדרך כלל עמוק באדמה ובלתי אפשרי לעקוב אחריהם כמו אחרי נמלים. מה שכן יעשה המדביר המקצועי, שעבר התמחות מיוחדת כדי שיוכל לספק את שירות ההדברה המורכב הזה, הוא לבודד את הקן והמושבה מהבית שלכם. הוא יעשה זאת על ידי חפירת תעלות מסביב לבית, זאת באמצעות קידוחים במקומות אסטרטגיים, ואז יחדיר אליהם חומרי הדברה כימיים שיהרגו אותם ברגע שהם יעברו בהן.