דויטש ובניו הדברה בע"מ
הדברת מזיקים

התקשרו עכשיו

073-7575947

חברת הדברה בתל אביב
הדברת מזיקים

הדברת טרמיטים

טרמיטים הם זן נפוץ של מזיקים בארצנו, אותם ניתן למצוא בבתים ובחפצים רבים שחשוב לטפל באופן דחוף ומיידי. ניתן לבצע הדברת טרמיטים בשתי שיטות: בשיטה הכימית שעושה שימוש בכימיקלים שהורגים את הטרמיטים, או בשיטה אורגנית ביולוגית בהתאמה אישית לתנאי השטח.

מהם טרמיטים ?

 • טרמיטים הם חרקים קטנים בגודל של נמלה עד תיקן, שניזונים מתאית העץ. זה לא משנה אם העץ חי או מת, מדובר למעשה בקליפת העץ הנשארת גם לאחר שהעץ מאבד את לחותו, גם במקרים כמו שעם או סיבית.
 • חרקים אלו מסוכנים ביותר ומהווים איום מיידי לכל רהיט או חפץ שבו הם נתקלים.
  אחד מסימני הזיהוי הגדולים המעידים על נוכחות טרמיטים בביתכם היא ערימות של שבבי עץ הנראים כנסורת בסמוך לקירות הבית שלכם, לרהיטים או לחפצים העשויים מעץ או מכילים אותו.
 • טרמיטים חיים במושבות גדולות של מיליוני פריטים ולעיתים הם מסתתרים במחילות חול שנמצאות כ-5 מטרים מתחת לפני הקרקע. בניגוד לסוגים אחרים של מזיקים, זיהוי של הטרמיטים עלול להיות משימה קשה. מנגד, הנזק שהטרמיטים עלולים לגרום הוא בלתי הפיך והם מסוכנים בעיקר לקורות עץ, משקופים ולעיתים אפילו יסודות של המבנה.
הדברת טרמיטים מקצועית

איך מזהים טרמיטים בבית ?

ברוב המקרים אין סימנים מקדימים לבעיה ולכן הגילוי של הטרמיטים בבית או בגינה  מתבצע רק אחרי שהם כבר גרמו נזק לבית. עם זאת, קיימים סימנים שונים שעלולים להעיד על הימצאות של טרמיטים בבית או בחצר וחשוב לשים לב אליהם:

 • מנהרות חול מאחורי ספות וארונות
 • בדיקת מצב המשקופים וזיהוי משקופים חלולים שנאכלו מבפנים
 • זיהוי טרמיטים אחרי הדברה: מחושים ישרים וגוף שמחולק לשני חלקים

איך מונעים התפשטות של טרמיטים בבית או ברחבי הגינה?

 • מלבד זיהוי הטרמיטים אחרי שהם כבר הצליחו לחדור אל הבית, החצר או הגינה, כדאי להכיר את גורמי הסיכון שמעודדים אותם להתפשט.
 • בגלל שהטרמיטים ניזונים מעץ, בתים עם ריצוף מעץ או פרקטים ומשקופים מעץ נמצאים בסיכון גבוה יותר. החשיבות של טיפול בשלבי הבנייה או השיפוץ החדשות הטובות הן שניתן לצמצם משמעותית את הסיכון להופעת טרמיטים, על ידי טיפול מאסיבי כבר בשלבי הבנייה או השיפוץ.
 • בשלבים הללו, מה שכדאי לעשות הוא לבצע את ההדברה בזמן יציקת הבטון. כך מחדירים חומר הדברה אל הקרקע ומייצרים שכבת הגנה שחוצצת ומונעת מהטרמיטים לחדור פנימה, לתקופה של 10 שנים לפחות.

מתי מבצעים קידוחים באזור הפאנלים בתהליך הדברת טרמיטים ?

במקרים שבהם הטרמיטים כבר הגיעו לבית או התפשטו בחצר, מה שאפשר לעשות זה לשקול קידוח באזור הפאנלים. השיטה של קידוחים באזור הפאנלים ובמרחקים של 30-50 ס"מ נחשבת יעילה, אך היא אפקטיבית רק לתקופה יחסית קצרה של עד 3 שנים. כמו כן, יש צורך בתכניות מתאר של המבנה על מנת לא לפגוע בתשתיות צנרת או חשמל.

אם נדבקתם – חשוב לטפל תיכף ומיד

הבעיה הגדולה ביותר עם הטרמיטים היא הרס מוחלט. לא מדובר במחלות, הידבקות, נשיכות או עקיצות, הטרמיטים ניזונים אך ורק מדבר אחד – תאית העץ ולא מהבשר או העור שלכם או כל דבר אחר שעלול לסכן אתכם או את דיירי הבית האחרים. עם זאת, טרמיטים מגיעים בקבוצות גדולות ומביאים איתם טרמיטים נוספים שרק מחכים להתלבש על המנה הבאה שלהם. חבורות של טרמיטים שנמצאות אצלכם בבית לא יסתפקו ברהיט או חפץ אחד, הם יקפצו מרהיט לרהיט, וכל עוד אלה עשויים מעץ, החגיגה נמשכת.
אם אתם מבחינים בסימנים המעידים על נוכחות טרמיטים בביתכם, בדקו זאת מיד, אין למה לחכות – עליכם לבצע הדברת טרמיטים באופן מיידי ובהול אם אתם לא רוצים לאבד את כל הרהיטים שלכם.

כיצד מטפלים במושבות של טרמיטים בבית או בגינה ?

ישנן שתי שיטות מרכזיות לטיפול טרמיטים בבית או בגינה  – השיטה הביולוגית והשיטה הכימית. השיטה הנוספת והבטוחה ביותר לטיפול בטרמיטים היא השמדה מיידית של כל מה שנגוע בטרמיטים. אם התיישבו בספה שלכם החרקים המזיקים הללו, אין ברירה אלא להיפטר מהספה באופן מיידי ובהול. גם אם נפטרתם מהרהיטים או מהחפצים המכילים טרמיטים, אין זה אומר שכולם נעלמו מהבית, ועדיין יש לבצע הדברת טרמיטים ללא דיחוי.

הדברת טרמיטים בצורה כימית

הדברת טרמיטים באמצעות רעלים היא השיטה הנפוצה ביותר הידועה בימינו. בדיוק כמו שנבצע הדברת מזיקים אחרים כגון תיקנים, נמלים או מעופפים בביתנו, כך נוכל לבצע הדברת מזיקים כללית אחת לתקופה שתמנע את הגעתם של הטרמיטים אל ביתנו. המניעה היא הפתרון הטוב ביותר, ולכן כדאי לבצע אחת לתקופה הדברה למטרות מניעה של טרמיטים ומזיקים אחרים ברחבי הבית.

אם מצאתם טרמיטים ברהיטים או בציוד שלכם, כדאי לבצע הדברה מיידית בשיטה הכימית שתוודא שלא נשארו מזיקים טורדניים אצלכם בבית ושאין סיכון נוסף לתכולת הבית שלכם. אם יימצא אפילו טרמיט אחד, קחו בחשבון שיש סיכון שמושבות של טרמיטים יתנחלו בעקבותיו אצלכם בבית מבלי שתספיקו לשים לב.
דויטש ובניו נחשבים כבר שנים כגוף הדברה מוביל המתמחה בהדברת טרמיטים ומזיקים אחרים. צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לעזור גם לכם! 🙂

אם חשוב לך להיפטר מהבעיה מהר ובמחיר משתלם, הגעת לכתובת הנכונה. צרו קשר עם המומחים שלנו ונעמוד לרשותך בהקדם עם כל הכלים הכי טובים להדברת הטרמיטים והרחקתם. נשמח לשמוע ממך! 🙂

הדברת טרמיטים | שאלות נפוצות

הדרך הטובה ביותר לבחור שיטה להדברת טרמיטים היא להתייעץ { צרו קשר } עם מדביר מוסמך. המדביר יבצע בדיקה של הבית שלך וימליץ על השיטה המתאימה ביותר עבורך.

עלות הדברת טרמיטים משתנה בהתאם לסוג ההדברה, לגודל הבית ולרמת הנזק שנגרם על ידי הטרמיטים. בדרך כלל, הדברת טרמיטים עולה בין 2,000 ל-5,000 ש"ח.

הדברת טרמיטים בבית דורשת מספר שלבים שחשוב לעשות:

אבחון – חשוב לזהות את סוג הטרמיט ואת המקור שלו.
תכנון – לאחר האבחון, יש לתכנן את ההדברה בהתאם לסוג הטרמיט ולמקורו.
הדברה – בשלב זה, מתבצעת הדברת החומר המתאים לסוג הטרמיט

ישנם מספר דברים שניתן לעשות כדי למנוע טרמיטים בבית שלך, כולל:

 • איטום סדקים וחריצים: טרמיטים יכולים להיכנס לבית שלך דרך סדקים וחריצים. חשוב לאטום כל סדק או חריץ שנמצא בקירות, ברצפה ובגימור החיצוני של הבית.
 • הרחקת עץ וחומרים אורגניים אחרים מהבית: טרמיטים נמשכים לעץ וחומרים אורגניים אחרים. חשוב להרחיק עץ וחומרים אורגניים אחרים מהבית, כגון ערמות עצים, גזעי עצים וחומרים פסולת.
 • העלאת מפלס האדמה סביב הבית: טרמיטים חיים באדמה. על ידי העלאת מפלס האדמה סביב הבית, תוכל להקשות על הטרמיטים להגיע לבית שלך.

להצעת מחיר – השאירו פרטים!

תפריט נגישות