דויטש ובניו הדברה בע"מ
הדברת מזיקים

התקשרו עכשיו

073-7575947

חברת הדברה בתל אביב
הדברת מזיקים

הדברת פשפש המיטה

תוכן עניינים

מה עושים נגד פשפש המיטה?

הדברת פשפשי מיטה בצורה מקצועית יכולה להתבסס על מספר מפגשים ולכן גם להבטיח אפקטיביות גבוהה. הדברה בצורה מקצועית יכולה לעזור להיפטר מהם לצמיתות. אבל עוד קודם, חשוב לזהות את פשפשי המיטה ולהבין את הסכנות שכרוכות בעקיצה שלו.
הדבר החשוב ביותר הוא לפנות לחברת הדברה מקצועית ולא להתפשר על מחיר זול ומפתה.

הדברה נגד פשפש המיטה

איך נראה פשפש המיטה?

פשפש המיטה הוא חרק קטן שהאורך שלו נע סביב 5-6 מ"מ. בגלל שקשה מאוד לזהות את החרק הזה בעין, מה שעושים זה להתמקד בסימנים שאותם הוא משאיר:

א. ביצי פשפש המיטה – גם הגודל של ביצי פשפש המיטה קטן, אבל הן לפחות מגיעות בקבוצות. בזכות זה, אפשר לזהות יחד מקבצים של ביצי פשפש המיטה שנראים כמו גרגירי אורז לא מבושלים ובעיקר מתחת למזרון או לצידו.

ב. צורת החרק – במקרים נדירים שבהם מצליחים לראות בעין בלתי מזוינת את פשפש המיטה, צריך לבדוק מה הצורה שלו כדי להבחין בין חרקים כאלה לבין מקקים. באופן עקרוני, הצורה של פשפש המיטה היא אובאלית ארוכה, בצבעים חום-אדמדם ובגודל כמו זרע של תפוח. מנגד, הצורה עלולה להיות נפוחה או שטוחה בהתאם לכמות הדם שפשפשי המיטה צרכו לאחרונה.

ג. סימנים על המיטה – יש גם שורה ארוכה של סימנים שאחריהם כדאי לעקוב על מנת לזהות את הנוכחות של פשפשי המיטה בחדר. בין היתר, כדאי לשים לב לעקיצות על הגוף, לתחושה של חוסר נוחות במהלך השינה בלילה, לסימנים על הידיים והכתפיים, לחרקים בקצוות המזרון, לכתמי דם על המזרון או לקקי של פשפש המיטה בפינות של המצעים.

הדברת פשפשי מיטה – לא לבעלי לב חלש 🙂

מאיפה פשפש המיטה מגיע?

פשפש המיטה עובר דרך חפצים, בגדים ומזוודות. אם נמצאים במקום שבו יש את פשפשי המיטה ולא נוקטים באמצעי הזהירות הנדרשים, סביר להניח שהם ימשיכו יחד איתנו גם אל הבית ואל חדר השינה הפרטי. פשפשי המיטה נפוצים גם בבתים פרטיים אבל גם במבנים תעשייתיים כמו בתי מלון ובתי הארחה, הנוכחות שלהם בחיים של כולנו גבוהה מכפי שנהוג לחשוב.

מה ההבדל בין פרעושים לבין פשפשי מיטה?


סוג החרק

תיאור וגודל

התנהגות

התרבות

מחלות וסכנות
פשפש המיטהחרקים קטנים בצבע חום-שחור עם גוף פחוס וגודל ממוצע של חצי ס"מ, בטן רחבה ומחושים דקיםזז במהירות רבהמגיח בלילה כדי למצוץ את דם הגוף להזנה. אחרי כמה ימים של תזונת הנקבה, היא עשויה להטיל כמה מאות ביצים שיבקעו 3-4 ימים לאחר מכןלא ידוע בתור נשא או מעביר מחלות, אבל כן גורם גירודים ופגיעה משמעותית באיכות החיים
פרעושיםגוף דמוי פסיק בגודל 1.5 מ"מ מקסימום במקרים של פרעושים בוגריםמקפץ ובעל יכולת ניתור מהטובות בעולםניזונים מדם הפונדקאי, שהוא בדרך כלל יונק הנמצא בסביבתם: כלב או חתול. אחרי כמה שבועות הנקבה מטילה כמה מאות ביצים לפי תנאי האקליםעלולים להעביר מחלות, כולל מחלת הדבר
 

איך נדע מה עקץ אותנו?

 • רובנו יכולים לזהות את ההבדל בין פרעושים לבין פשפש המיטה לפי סוג העקיצה.
 • אם יעקוץ אותנו פשפש, נרגיש בליטה כהה ללא צבע מיוחד שסביבה הילה אדומה.
 • דפוס העקיצות הוא בקו ישר או זיגזג והמיקום האופייני כולל צוואר, פנים, ידיים, זרועות, גב ובטן. לעומת זאת, עקיצת פרעוש מרגישה כמו בליטה אדומה שסביבה צבע אדום והיא מופיעה בקו ישר.
 • מבחינת מיקום, אופייניים יותר עקיצות פרעושים ברגליים ובאזור העקבים.

איך מזהים עקיצות של פשפשי המיטה?

עקיצות של פשפשי המיטה אפשר לזהות לפי תחושת צריבה. במקרים מסוימים, עלולה להופיע בליטה באזור העקיצה עם מרכז בהיר – או בליטה אדומה מגרדת עם מרכז כהה כאשר האזור סביב המרכז בהיר יותר. לשם השוואה, סימנים אחרים לעקיצות של פשפשי המיטה הם מספר בליטות קטנות בקו ישר או זיג-זג ובליטה אדומה שקופה שמוקפת פריחה.

מה הסכנות אם לא מדבירים את פשפש המיטה?

הדברת מזיקים מסוג פשפשי מיטה מתבצעת על מנת למנוע את הסכנות הנפוצות ואת תופעות הלוואי. אם מזמינים חברה מקצועית כמו דויטש הדברה, אפשר ליהנות מהיתרונות של הדברת פשפשי מיטה כדי למנוע רגישות, חוסר נוחות, פגיעה באיכות השינה ובאיכות החיים, ירידה בערך הנכס ועוד.

האם פשפשי המיטה יכולים להתפשט לחדרים אחרים?

פשפשי המיטה יכולים מהר ובקלות גם לעבור בין חדרים שונים של הבית. הטעות הנפוצה גורסת שאם רואים את פשפשי המיטה בחדר מסוים אז צריך להתמקד רק בו, בעוד בפועל השיטוט שלהם מאוד אינטנסיבי – בעיקר בעת חיפוש אחר מקורות מזון חדשים.

איך מבצעים הדברת פשפשי מיטה?

הדברה שמתבצעת על ידי חברה מקצועית ולא על ידי חובבנים תכלול כמה שלבים.

 • בשלב הראשון, מבצעים ניטור וזיהוי של פשפש המיטה.
 • בשלב השני, שואבים את המזיקים כדי למנוע תקיפה של חדרים נוספים.
 • בשלב השלישי, מדבירים את פשפש המיטה באמצעות קיטור.
 • בשלב הרביעי, מוודאים את ההשלמה של התהליך.

האם ניתן להדביר לבד או לקרוא למדביר מקצועי?

הטעות הנפוצה היא לנסות להתמודד בצורה עצמאית עם פשפש המיטה. אפשר כמובן לבצע פעולות חירום מסוימות כמו למשל החלפת וחיטוי מצעים שעליהם בוודאות יש את פשפש המיטה, אך אין תחליף להדברה מקצועית. למעשה, ככל שמקדימים יותר להזמין את ההדברה המקצועית – כך חוסכים בהוצאות ובעוגמת נפש במהלך התמודדות עם החרק הזה.

הדברת פשפשים מחייבת התייעצות עם חברת הדברה מקצועית ומומחה. יש לטפל במיקומים שבהם חיים הפשפשים ובהם חדר השינה, סביבת המיטה או הארונות. שנית, צריך לבצע את השלבים הבאים:

 • הכנה עם מיון ופינוי תכולת החדר
 • פירוק חיפויים, שקעי חשמל ורהיטים
 • שאיבה
 • חימום
 • ריסוס מקומות המסתור
 • המתנה של מספר שעות

להצעת מחיר – השאירו פרטים!

תפריט נגישות