דויטש ובניו הדברה בע"מ
הדברת מזיקים

התקשרו עכשיו

073-7575947

חברת הדברה בתל אביב
הדברת מזיקים

הדברת תיקנים

סובלים מתיקנים בבית או בעסק?
✔️דויטש ובניו מתמחים מ1965 בהדברת כל סוגי התיקנים (קטנים וגדולים)
✔️אחריות מלאה לכל הדברה
✔️מדביר מוסמך עם רישיון מהמשרד להגנת הסביבה
✔️שירותי הדברה בכל הארץ – מהצפון עד הדרום
✔️מחיר ללא תחרות עם 5% הנחה לכל הדברה
✔️משתמשים בחומרי הדברה מורשים וידידותיים לסביבה בלבד
✔️זמינות מיידית

מה הסימנים שיש ג'וקים בבית?

ישנם 4 סימנים עיקריים אשר יכולים להעיד על ג'וקים בבית:

  1. הג'וקים עצמם – יש לשים לב שהם נוהגים להסתובב בעיקר בשעות הלילה.
  2. צואה של ג'וקים – אשר גודל הצואה תלויה בסוג ובגודל הג'וקים.
  3. תיק ביצי תיקנים בצבע חום (יש לקחת בחשבון, כי קשה למצוא תיקים שכאלו מכיוון שהנקבה נוטה להחביא אותם בצורה טובה).
  4. ריח – כאשר, התיקנים מייצרים ריח חריף וככל שיש יותר תיקנים גם הריח יהיה דומיננטי יותר בהתאמה.

הדברת תיקנים בבית

מעת לעת חודר אלינו אותו אורח בלתי רצוי, ונדמה כי אנו פוגשים אותו תמיד במקומות הכי לא מתאימים – על המגבת במקלחת, בתוך ארון השירות, בשירותים והיכן לא. השאלה המרכזית שצריכה להישאל היא האם מדובר בתיקן תועה שבטעות נכנס למקום שבו הוא אינו רצוי או שבביתכם מסתתרת מושבת תיקנים גדולה ומפוארת שיש לטפל בה? וכיצד נדע אם הם מגיעים מהביוב או דרך החלון? האם הם בקעו מביצים או שמדובר בתיקנים שכבר גדלו והגיעו מתחת לדלת? הדברת תיקנים מושכלת יכולה לאבחן בדיוק את מקורם ולטפל בהם באופן ממוקד.
ישנם מספר סוגי הדברת תיקנים שחשוב להכיר ובין היתר: ריסוס של חומרים אשר מבוססים על פרטרואידים, שימוש בפיתיונות ג'ל ושימוש בחומרי הדברה מסוגים נוספים, המותאמים לסוג התיקנים.

איפה הג'וק נמצא לרוב?

את הג'וקים ניתן למצוא בלא מעט מקומות ברחבי הבית ובין היתר: בארונות המטבח, מתחת לכיור ואפילו בחדר האמבטיה או במקלחת (סמוך לפתח הביוב).

למה חשוב לעשות הדברה לפני הקיץ?

את עונת החורף הג'וקים מעבירים לרוב בתוך הביוב, כך שכמעט ולא ניתן להבחין בהם. בעונת הקיץ נהיה להם חם בביוב ולכן, הם מחפשים אחר מקום להתקרר – ואת המקום הזה הם מוצאים כאמור, בבתים ובדירות של אנשים. מהסיבה הזאת, ההמלצה היא לעשות הדברה לפני עונת הקיץ ובצורה כזאת, להימנע מהמפגש איתם.

איפה הגו'קים בתקופת החורף?
בתקופת החורף הג'וקים נמצאים לרוב במערכת הביוב, שם הם נהנים מסביבה חמימה ולחה אשר מגנה עליהם מפני הקור של עונת החורף.

איך למנוע תיקנים בבית?

הדרך הטובה ביותר להימנע מתיקנים, היא לעשות הדברת תיקנים מקצועית בכל שנה – כאשר, ההמלצה היא לבצע את ההדברה לפני עונת הקיץ.

לכמה זמן מספיקה ההדברה?

התשובה לשאלה הזאת תלויה במידה רבה במיומנות של המדביר ובסוג חומרי ההדברה בהם הוא עשה שימוש. ככלל, הדברה יכולה להיות אפקטיבית לתקופה של בין שנה לשנתיים.
בכל מקרה, ההמלצה היא לעשות הדברה בכל שנה, על מנת להימנע מ"סיכונים" מיותרים.

הדברה נגד תיקנים במקלט

מה ההבדל בין תיקן אמריקאי לתיקן גרמני?

  • תיקן אמריקאי הינו תיקן גדול כאשר תיקן בוגר יכול להגיע לאורך של 4-5 ס"מ ורוחב של 1.5 ס"מ.
  • צבעו של התיקון הוא חום כהה, לעומת זאת התיקן הגרמני הינו קטן יותר והגודל המירבי שלו הוא 2.5 ס"מ באורך ו-0.3 ברוחב – צבעו יכול לנוע בין חום לשחור.
  • אלמנט נוסף שיכול לסייע בזיהוי של התיקן הגרמני, הוא 2 קווים מקבילים על גופו אשר מתחילים באזור הראש ומסתיימים באזור הבטן.

מהם התיקנים הכי נפוצים בישראל?

בישראל ישנם 4 סוגי תיקנים נפוצים והם: תיקן אמריקאי, תיקן גרמני, תיקן מזרחי ותיקן הפסים.
הסיבה בגינה חשוב לזהות את סוג התיקון, היא בכדי להבדיל בין התכונות המאפיינות כמו גם מה מושך כל אחד מהסוגים ומה נדרש לעשות על מנת להיפטר מהם בצורה המהירה והיעילה ביותר.

מה ההבדל בין תיקן גרמני לבין תיקן אמריקאי?

בישראל חיים 4 סוגים של תיקנים, או במילים אחרות ג'וקים: תיקן אמריקאי, מזרחי, תיקן פסים ותיקן גרמני. אם נדע איזה תיקן ראינו במטבח, נוכל לעדכן לגבי זה את המדביר ולוודא שהוא מגיע עם חומרי ההדברה המתאימים.

מאפיינים של תיקן גרמני לעומת אמריקאי

 

סוג החרקתיאורמקומות שבהם אפשר למצוא אותותיק הביציםאיך מדבירים אותו?
תיקן גרמניתיקן קטן יחסית שאצלו הבוגר מגיע מקסימום לאורך של 2.5 ס"מ ולרוחב של 0.3 ס"מ, בצבע חום בהיר ובדרגות ביניים שקרובות יותר לשחורבעיקר מקומות חמים וצרים, כולל מנועים של מכשירי חשמל ובעיקר בארונות מטבח, ארונות בגדים, מיטות וספותנקבת התיקן הגרמני סוחבת את התיק לכל אורך תקופת ההבשלה ואז מנתקת אותו בסמיכות ליציאת התיקנים הצעירים. הצבע של התיק הוא חום בהיר ואורכו כ-8 מ"מריסוס, האבקה, מלכודת פורמונים, ג'ל – פתיון מורעל במרקם של משחה
תיקן אמריקאיתיקן גדול שאצלו הבוגר מגיע לאורך של 4.5 ס"מ ורוחב של 1.15 ס"מ. צבע חום כההבעיקר מקומות לחים, חמים ובעלי אחוזי חומר אורגני גבוה כמו בורות ביוב, פחי אשפה וקומופסטנקבת התיקן האמריקאי מנתקת את התיק עוד לפני שהתיקנים בוקעים ממנו. צבעו חום כהה ואורכו כ-1.2 ס"מריסוס בורות ביוב, ריסוס פאנלים, שיש במטבח ובמקלחת, ריסוס חומרי הדברה בגינה ובחצר
  • גם התיקן הגרמני וגם התיקן האמריקאי פעילים בעיקר בשעות הלילה והחשיכה, לכן רק לעיתים רחוקות נראה אותם בשעות היום.
  • לעומת זאת, נוכל לראות את התיקן הגרמני או האמריקאי גם בשעות הלילה אם רמת הנגיעות היא יחסית גבוהה או אם נרד למטבח ונדליק לפתע את האור.
 

הדברת תיקנים - רק עם מדביר מוסמך!

הדברת תיקנים עושים עם חברת הדברה מוכרת ובעלת מוניטין! באופן זה תהיו סמוכים ובטוחים כי החומרים מאושרים לשימוש וכי המדביר הינו בעל הניסיון והידע היכן וכמה לרסס. בנוסף, תקבלו את כל ההנחיות המקצועיות להימנעות מחדירת תיקנים לביתכם ותקבלו אחריות מלאה להדברה וערובה מלאה להשקעתכם.
המומחים של דויטש ובניו ישמחו לבצע עבורך הדברה בתל אביב וכל אזור המרכז והצפון. אנו מבינים את הפגיעה באיכות החיים על רקע הופעת כל סוגי התיקנים או החרקים, לכן ההתחייבות שלנו היא להגיע מהר ועם הציוד המתאים.

התשובה היא "לא" לא כל הג'וקים יכולים לעוף. אבל אל תתנו לתשובה הזאת להרגיע אתכם יותר מדי, מכיוון שיש גם ג'וקים שכן יכולים לעוף וחלק מאותם "מינים מתעופפים" מצויים גם בישראל.

התיקנים מבלים במערכת הביוב, המהווה להם כמקום מסתור אופטימאלי מפני לחות וחום ודרך המערכת הם יכולים להגיע לאזורים שונים בבית. דרך נוספת באמצעותה התיקנים יכולים להגיע הביתה היא דרך חלונות הבית, דרך סדקים ואפילו דרך הדלת.

ג'וקים אוכלים סוגים רבים ומגוונים של מזון, פירורי אוכל של בני אדם או של חיות מחמד, שקיות זבל ואפילו אריזות, ספרים ומוצרי עור מסוגים שונים.

להצעת מחיר – השאירו פרטים!

תפריט נגישות