דויטש ובניו הדברה בע"מ
הדברת מזיקים

התקשרו עכשיו

073-7575947

חברת הדברה בתל אביב
הדברת מזיקים

סוגי הדברה

התאמת סוגי הדברה יכולה להיעשות בצורה נכונה רק על ידי מדביר מקצועי.
חברת דויטש ובניו מדבירים מקצועיים בע"מ משתמשת בחומרי ההדברה האיכותיים ביותר.

חשוב לבחור בהדברה המתאימה ביותר

הדברה יכולה להתייחס הן להרחקה של מזיקים והן לקטילתם. בעבר, ההדברה הייתה בעיקר באמצעות חומרים כימיים, אשר קוטלים את המזיקים באמצעות פגיעה במערכות הגוף שלהם. עם השנים, הטכנולוגיות של ההדברה התפתחו מאוד וכיום ניתן להרחיק את המזיקים גם מבלי לקטול אותם ועם פחות הפרעה לסביבה. עם זאת, לא כל סוגי הדברה יתאימו לכל סוג של מזיקים. יש רעלים, למשל, שיכולים לחסל נמלים אך אינם משפיעים כלל על תיקנים ולהפך.
בנוסף, גם הכמות של המזיקים ואופי מקומות המסתור שלהם הם דברים שעשויים להשפיע על סוג ההדברה שצריכה להיבחר. על מנת להיפטר מן המזיקים בצורה שתמגר אותם בצורה יעילה ועם זאת לא תפגע בסביבה, חשוב להשתמש בסוגי הדברות מתאימים. התאמה זו יכולה להתבצע רק על ידי איש מקצוע.

איזה סוגי הדברה קיימים היום?

  • כיום יש סוגי הדברה מגוונים אשר ניתן להשתמש בהם לצורך הרחקת המזיקים:
  • הדברה כימית – זהו סוג ההדברה היעיל ביותר, אשר מבוסס על שימוש בחומרים כימיים. חומרים אלו פוגעים במערכת העצבים או הדם של המזיקים והורגים אותם בזמן קצר. יש סוגי הדברות שונים בתחום ההדברה הכימית, שנבדלים אחד מהשני בעיקר בדרך הפיזור. את החומרים ניתן לפזר באמצעות ריסוס, פיזור אבקה, פיזור גרגרים שהמזיקים (בעיקר עכברים) אוכלים או באמצעות גרנולות מיוחדות בשחרור איטי שמחזיקות מעמד זמן רב. חשוב לדעת שהדברה כימית חייבת להתבצע במינונים מסוימים, אחרת היא מסוכנת כלפי הדיירים וכלפי חיות המחמד, ולכן היא חייבת להתבצע על ידי מדביר מוסמך. שימוש נכון בהדברה כימית ואוורור טוב של הבית מאפשרים לקטול את המזיקים ללא סיכון מיותר.
  • הדברה ביולוגית – זוהי הדברה שמתבססת על בעלי חיים שאוכלים מזיקים או הורגים אותם בדרכים אחרות. הדברה זו מתאימה בעיקר לצורך גידול צמחים ללא מזיקים, למשל יש חיפושיות שאוכלות כנימות בקצב מהיר. שימוש נפוץ נוסף בסוג הדברה זה הוא בהדברת זחלי יתושים על ידי דגים או טפילים שמזיקים להם. הדברה זו אינה מזיקה לסביבה, היא בטוחה מאוד ויעילה מאוד, אך מתאימה רק למקרים ספציפיים.
  • הדברה ירוקה – סוגי הדברות בעבר התמקדו בעיקר בהדברה כימית, שמזיקה יחסית לסביבה. היום המודעות לנושא הסביבתי עלתה מאוד, ולכן פותחו אמצעי הדברה אשר מזיקים לה במידה פחותה ולעתים אף אינם מזיקים. הדברה ירוקה מבוססת על שימוש בחומרים טבעיים, כמו תמציות של צמחים או פרומונים, שהם הורמונים שמשפיעים על מיקום המזיקים במרחב. ההדברה הירוקה יעילה במידה פחותה מההדברה הכימית, אך היא יכולה להספיק במקרים בהם כמות המזיקים היא רגילה ולא גדולה באופן מיוחד.
  • הדברה אולטראסונית – בעלי חיים רבים, ביניהם עטלפים, יונים ויתושים, נרתעים למשמע קולות בתדר גבוה. הקולות הללו מפריעים לבעלי החיים לנווט במרחב וגורמים להם לאי נוחות רבה, לכן במקום בו הם יישמעו יהיו הרבה פחות מזיקים. חשוב לציין כי הקולות האולטראסוניים, מיוצרים על ידי מכשירים מיוחדים, אינם יכולים להישמע על ידי בני אדם או חיות מחמד. זוהי שיטה שאינה מזיקה לסביבה כלל ועם זאת יעילה.

בחירה בחברת הדברה מקצועית היא קריטית – רק חברת הדברה מקצועית אשר יש לה את כל האישורים ממשרד הבריאות יכולה לספק לכם הדברה שתהיה יעילה מבלי לפגוע בכם ובסביבה.

להצעת מחיר – השאירו פרטים!

תפריט נגישות