דויטש ובניו הדברה בע"מ
הדברת מזיקים

התקשרו עכשיו

073-7575947

חברת הדברה בתל אביב
הדברת מזיקים

תהלוכן האורן

עצי האורן בישראל נפוצים ביותר הן בגינות הפרטיות והן במרחב הציבורי. ישנם סוגים רבים של עצי אורן, בהם האורן הקנרי, הקפריסאי והצנוברי. עצים אלו עמידים ביותר כנגד פגעי מזג האוויר ואינם זקוקים למים רבים וירוקים במשך כל עונות השנה. אך לצד היתרונות הרבים שיש בעצי האורן, גם לאדם וגם לעץ האורן קיים אויב משותף שפוגע באדם מבחינה בריאותית ובאורן מבחינה התפתחותית – זהו תהלוכן האורן.

תהליך ההתפתחות של תהלוכן האורן

תהלוכן האורן הוא סוג של עש אשר מתחיל את חייו הבוגרים בחודשי הסתיו. לפני כן, התהלוכן מתפתח בתור ביצה למשך כחודש וחצי ומגיח ממנה בחודש אוקטובר בתור זחל. לאחר שלב זה ובחודשי האביב הזחלים עוזבים את העץ והופכים לגולם בתוך האדמה. כך הם מעבירים את עונת הקיץ. בסתיו, כאמור, נהפך הגולם לעש בוגר וחוזר חלילה. בשלב הגולם קשה מאוד להדביר את התהלוכן ולעתים רבות הוא בוחר להישאר בצורה זו למשך זמן רב יותר, אפילו למשך מספר שנים.

תהלוכן האורן
עץ האורן

נזקי התהלוכן

לקראת תהליך ההפיכה לגולם, ואף לפני כן, חלק מהשינוי שעובר התהלוכן כולל הופעת שערות צורבות שנהפכות למטרד בריאותי של ממש עבור אלו אשר באים במגע עמן. זוהי הסיבה שבגללה פעמים רבות ישיבה תחת עץ אורן מסתכמת בגירויים אדומים על פני העור, תחושות צריבה בגרון, אי נוחות בעיניים, קשיי נשימה ועוד..
תהלוכן האורן אינו פוגע אך ורק בבריאות בני האדם, אלא גם בעץ האורן עצמו ואף מסכן את חייו. זחלי התהלוכן מתפתחים בתוך קן מיוחד ויוצאים כולם יחדיו במעין תוואי של תהלוכה לכיוון הצמרת. מטרתם היא אחת – להיות מוזנים מעלי המחט של האורנים. בעוד מקור האנרגיה של העצים הינו תהליך הפוטוסינתזה אשר מתקיים בעלים, הרי שפגיעה זו במחטים מסכנת את העץ כולו. הפגיעה קריטית ומשמעותית יותר ככל שהעץ צעיר יותר ובשלבי התפתחות.

כיצד מטפלים במזיק?

הדברת תהלוכן האורן מתבצעת בין החודשים אוקטובר לדצמבר. כאשר מדובר בעצים שנמצאים בשטחי הקרן הקיימת ומרוחקים מיישובים, מבוצעת הדברה כימית באמצעות מטוסים. כאשר העצים אינם נמצאים בשטחים פתוחים, יש להדביר אותם באופן פרטני ומקצועי. התהליך מתבצע באמצעות קידוח מספר חורים בגזעי העץ והחדרת חומרי רעל לתוכם. באותו זמן גם משקים את העצים כדי שהחומר יתפזר בכל רקמות העץ עד לעלים. כאשר הזחל ניזון מהמחטים הוא מורעל וממוגר.

יש להקפיד לשמור על לוח הזמנים של ההדברה שכן ביצועה בשלבים מאוחרים יותר יגרום לזחלים למות וליפול מהעץ ולפזר את שערותיהם הצורבות בכל עבר. בנוסף, ניתן להדביר את המזיק גם באמצעות קיצוץ הקינים או להדביר את העץ ללא שימוש בקידוח.

תהלוכן האורן

דויטש ובניו הינה חברת הדברה וותיקה ומקצועית בעזרתה תוכלו למגר את תהלוכן האורן וכל מזיק אחר משטחיכם במהירות. החברה עושה שימוש בחומרים האיכותיים והבטוחים ביותר שקיימים כיום בשוק ותשמח לעמוד לשירותכם מתי שתצטרכו.

להצעת מחיר – השאירו פרטים!

תפריט נגישות