דויטש ובניו הדברה בע"מ
הדברת מזיקים

התקשרו עכשיו

073-7575947

חברת הדברה בתל אביב
הדברת מזיקים

תיקנים במזגן - מה עושים ואיך מטפלים?

נוכחות של תיקנים במזגן היא פונקציה של תנאי מחיה וזמינות של מקומות מסתור. במאמר הבא נסביר מה עושים אם מזהים נוכחות מוגברת של תיקנים במערכת המזגן, כיצד מתמודדים עם הבעיה ואיך בוחרים את בעלי המקצוע הנכונים לטובת המשימה!
בשביל להתמודד עם התיקנים באופן אפקטיבי, צריך לברר מה הסיבה להופעה שלהם באזורים שונים של הבית. אם לא עוקבים אחר תנאי המחיה של התיקנים באזורים מסוימים לעומת באזורים אחרים, התוצאה עלולה להיות הדברה עם אפקטיביות חלקית בלבד. אבל אם מתמודדים עם הבעיה ולא רק עם הסימפטומים שמופיעים על פני השטח, התוצאות יהיו יעילות לטווח ארוך.

למה תיקנים אוהבים לחיות ליד המזגן?

נוכחות של תיקנים במזגן נגרמת בגלל שילוב יחסית נדיר בין תנאי מחיה מעולים, קרבה למקורות מים וטמפרטורות נעימות. יתרה על כך, הנוכחות במזגן מאפשרת להם להסתתר ומעניקה להם את הלחות וההגנה שהם צריכים. התוצאה היא נוכחות של תיקנים ליד כל סוגי המזגנים, בעיקר אם מדובר על יחידות פנים של מזגנים מפוצלים. במקביל, הם גם עלולים להופיע בתעלות וצינורות המיזוג של מזגנים מרכזיים.

איך מדבירים את התיקנים?

החדשות הטובות הן שיש מה לעשות על מנת להתמודד עם הבעיה של תיקנים במזגנים. הנה למשל כמה שיטות הדברה שיכולות להיות מאוד אפקטיביות:

  • ריסוס האזור כאשר המזגן כבוי
  • הדברה כימית של כל הבית
  • שילוב חומרי הדברה ירוקה ואקולוגית

כך תמנעו כניסת תיקנים למזגנים

מלבד הדברה לתיקנים שמתבצעת על ידי בעלי מקצוע ועם אחריות לתקופה ארוכה, יש פעולות שאותן כדאי לבצע על מנת למנוע את כניסתם למזגנים. ראשית, צריך להקפיד על ניקיון החלק הפנימי של המזגן ועדיף לעשות את זה אחת לתקופה מסוימת כאשר ממילא מנקים את הפילטרים. שנית, יש לבדוק האם קיימת נקודת גישה אל המזגן מבחוץ – כמו למשל סביב צינורות הניקוז או החשמל.

שמירה על היגיינה לצמצום רמת הסיכון

אי אפשר לדבר על התמודדות עם סוגים שונים של תיקנים ברחבי הבית או החצר, בלי להזכיר את החשיבות של שמירה על היגיינה לצורך צמצום רמת הסיכון. בסופו של דבר, מזיקים וסוגים אחרים של חרקים לא יגיעו אל הבית או החצר אם לא יהיה להם מה לאכול, מה לשתות ואיפה להסתתר. המשמעות היא שמבחינת התחזוקה השוטפת של הבית, התמקדות בשמירה על היגיינה ובניקיון תקופתי חייבת לעמוד בראש סדר העדיפויות.

האם ניתן להדביר לבד את התיקנים?

הטעות הנפוצה היא לנסות להתמודד באופן עצמאי איתם. על פניו זה אפשרי כי חומרי ההדברה נמכרים בחנויות עשה זאת בעצמך ברחבי הארץ, אך בפועל התוצאות מוגבלות. בשביל להתמודד עם התיקנים, יש לזהות את סוג החרקים ולבחור חומרי הדברה מתאימים.

דויטש ובניו מדבירים מקצועיים בע"מ ישימו סוף לבעיה!

מיד אחרי שנקבל ממך את הפרטים, נתאם עבורך ביקור של אחד מנציגי הצוות שלנו, אנו מתחייבים להגיע עם הציוד הכי מתקדם עבור הדברת כל סוגי המזיקים או החרקים. אז אם כבר עכשיו הבית שלך סובל מנוכחות יתר של תיקנים במזגן, אנחנו נדאג לפתור עבורך את הבעיה ועם אחריות מלאה!

להצעת מחיר – השאירו פרטים!

תפריט נגישות