דויטש ובניו הדברה בע"מ
הדברת מזיקים

התקשרו עכשיו

073-7575947

חברת הדברה בתל אביב
הדברת מזיקים

הדברת נמלי אש

תוכן עניינים

סובלים מנמלת האש? צרו קשר איתנו ונשים סוף לבעיה!
✔️ משתמשים בחומרים מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות
✔️ ניתן לשטוף את הבית אחרי שעה
✔️חומרי הדברה ברשיון משרד הבריאות -ידידותיים לסביבה
✔️אחריות לכל הדברה
✔️הטבה מיוחדת – 5% הנחה לכל הדברה

איך מזהים נמלת אש?

נמלת אש היא מין אחד מתוך מספר מינים של נמלים אדומות אשר אינן קרובות זו לזו בהכרח, אולם צבען של כולן הוא אדום או קרוב לכך, ומאפיין נוסף ומטריד שלהן הוא עובדת היותן עוקצות. נמלת אש היא נמלה בעלת גוף בצבע אדום כהה עד חום. מלבד הצבע, אפשר לזהות נמלת אש באמצעות החלק האחורי שבו יש להן עוקץ. בגלל העוקץ של נמלות אש, הן עלולות להיות מסוכנות ולפגוע באיכות החיים. מעבר לכך, לנמלי אש יש נטייה להקים את הקן שלהן במקומות פתוחים ובצורה של כיפה גבוהה. כדאי לדעת שיש שני סוגים עיקריים: נמלת האש הגדולה שנמצאת בעיקר באמריקה הצפונית ונמלת האש הקטנה שקיימת בישראל.

בניגוד למיני נמלים אחרים, העקיצה שלהם עלולה במקרים מסוימים לגרום לתגובה אלרגית חמורה מאוד ולכן חשוב להקפיד על הדברה כשהן נמצאות בסביבה.

איך עוד מזהים את נמלי האש?

הנה כמה נתונים שיכולים לעזור את נמלת האש הקטנה שקיימת בישראל ועלולה לגרום נזק לחיות מחמד, לבני אדם ובעיקר לשדות חקלאיים שלמים:

 • נמלת האש היא בגודל של 1.5 מ"מ בלבד
 • הנמלה נמצאת בצמוד לקירות
 • הנמלות הולכות יחד בשיירות ובקצב איטי
 • נמלי האש נפוצות יותר על צינורות או טפטפות בגינה

מה הסכנות והנזק שיכולה לגרום נמלת אש?

עקיצת נמלת האש הקטנה היא כואבת ויכולה לעורר תגובה מקומית, החל מאודם ועד לתגובה אלרגית חריפה יותר, תלוי באדם ובכמות העקיצות על גופו. בגלל שבתוך העקיצות יש ארס, אפשר להרגיש באופן מיידי צריבה לא נעימה. במקרים קיצוניים, עקיצה של נמלי האש אף עלולה להחמיר לכדי תגובות אלרגיות.
נמלי האש הקטנות בישראל גורמות לפגיעה חמורה באיכות החיים של אנשים רבים, כאשר מדובר על חדירה לגינה הפרטית, או אפילו כאשר מדובר על חדירה לשטח ציבורי כמו גני שעשועים וכד’.
במלת האש גורמת גם לירידה בערך הנכסים הנמצאים באזור שאליהם הצליחה לחדור. אגב, התפשטות נמלי אש נפוצה יותר בחצרות בתי קרקע ולעיתים אף בתוך הבתים, שכן מדובר במין יחסית אגרסיבי ו"עקשן", על אף הגודל היחסית קטן של הנמלה.
הנמלה הולכת ומתפשטת בישראל, עד כדי סימונה בעולם ובישראל כאחד מן המינים הפולשים הבעייתיים ביותר. נמלת האש פוגמת באיזון בתי גידול, מזיקה לחקלאות וכפי שנראה, גם מזיקה רבות לאדם, עד כי פגיעה חלילה בבריאות.

הסכנות של נמלת האש:

 • סכנת אלרגיה חריפה עקב עקיצות של נמלת אש
 • פגיעה חמורה באיכות החיים והיגיינה
 • ירידה בערך הנכס באזורים שבהם יש הרבה נמלות אש
 • פגיעה בבתי גידול ומזיקה לחקלאות
הדברת נמלת האש

כיצד ניתן למגר את נמלת האש הקטנה?

בכל הנוגע לנמלי אש, הדברה חייבת להיות מותאמת. למיגור נמלת האש הקטנה קיימים שני שלבים, אשר האחד יכול למנוע את השני: ניטור והדברה מוקדמת והדברה מקצועית עם חומרי הדברה ייעודיים. את השלב הראשון ניתן לבצע עצמאית בעזרת חומרי הדברה ייעודיים, אצלנו בחברת דויטש ובניו הדברה יש חומרי הדברה מתאימים ומיוחדים למיגור נמלת האש אשר מאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה הישראלי. כמו כן, אנו מבצעים מעקב האם חומרי ההדברה בשלב הראשון אכן מיגרו את נמלי האש. ניתן להזמין את שירותינו מראש על מנת לבצע ריסוס נגד נמלת אש הדברה ועל ידי כך להעלות את הסיכויים למיגור סופי של הנמלה הבעייתית מאזורכם הקרוב.

מהי החשיבות של הדברת הקן?

ריסוס כללי של נמלי האש לא מספיק על מנת להיפטר מהן. אמנם ריסוס ושימוש בחומרים כימיים שונים אכן עשוי להשמיד את הנמלים, אבל הוא לא חודר אל עומק הקן ולכן לא עומד בקצב ההתרבות וההתפשטות שלהן. בשביל לפטור את הבעיה, צריך להדביר את הקן ולהגיע עד אליו.

באיזה פיתיונות אפשר להשתמש?

הדרך להרוג נמלי אש היא להשתמש בפיתיון. הפיתיונות יכולים להיות מבוססים על גרגרים או ג'ל ומפזרים אותם במקומות שבהם ניתן לראות את הנמלים. לאחר מכן, הציפייה היא שהנמלים ייקחו את הפיתיונות איתן בחזרה אל הקן. כאשר הפיתיונות מגיעים אל הקן, מתבצע חיסול אפקטיבי של נמלי האש ללא צורך במעורבות חיצונית.

טיפים להדברה

 • מומלץ לבצע הדברה בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב
 • כדאי לנצל את החיפוש של המזון על ידי נמלי האש מעל פני השטח ואז את החזרה לקן כדי להאכיל את המלכה
 • את נמלי האש צריך להדביר ברגע שרואים אותן לכל אורך השנה ובלי לחכות לתקופה ספציפית
 • נמלי האש פעילות מאוד בטמפרטורה של מעל 22 מעלות
 • נמלים שחוזרות אחרי ההדברה מגיעות ככל הנראה מקהילה אחרת – לכן צריך לחפש את הקן החדש

זקוקים להדברת נמלי אש במהירות? צרו קשר!

לחברתנו ניסיון של מעל 40 שנה בתחום ההדברה בכלל, וידע רב בתחום הדברת נמלים ונמלת האש בפרט.
אנחנו מספקים בנוסף לשירות ההדברה הרגיל שלנו, גם שירות הגעה דחופה, אם צריך מהיום להיום, כך שתוכלו להיות בטוחים ורגועים!

להצעת מחיר – השאירו פרטים!

תפריט נגישות